Këngë e britma nga Qyteti i Djegur Shiko më të madhe

Kenge e britma nga Qyteti i Djegur

Mitrush Kuteli BK016

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kënga s'ka kufire që ta ndalojnë. Ajo lindet diku edhe, në qoftë se përmban brenda saj ndonjë thërrime arti të vërtetë, shkon gojë pas goje, në krahët e erës... Këngët e kësaj përmbledhje nuk janë, pa fjalë, që të gjitha të lindura në Pogradec.

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M.K.
ISBN9789928180131

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Koment nga autori:

Po unë aty i pata gjetur, ashtu sikundër se shumë të tjera kanë për të gjetur në të tjera vise këngët e lindura në fshatin tim. Sepse, si thashë më sipër, këngët i shpje edhe i sjell era. Ata që m'i dhanë janë kryesisht far e fis e miq.

Pra, rrethi i tyre është mjaft i ngushtë. Dhe me gjithë këto numuri i këngëve, si duket vetiu, nuk është i vogël. Si do qoftë dua të nënvijoj këtu se ky rreth i ngushtë është bota shqiptare e vogël ose një çip i saj që pasqyron botën e madhe.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe168
ISBN9789928180131
Titulli origjinalMitrush Kuteli
V. Bot2016
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
StatusiI ri