Klasiket per femije 2022 – set

Mark Twain, Bedri Dedja SET0137

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi zgjedhur dy libra per femije: Njeri qe vjen nga letersia klasike boterore per femije, dhe tjetri qe vjen nga letersia shqiptare, por i bashkon nje emer: Bedri Dedja. Ribotimi i librit “Kalamajte e pallatit tim” te ketij autori, dhe perkthimi i tij i librit “Aventurat e Tom Sojerit” te Mark Tuenit jane mbledhur ne set qe femijet e sotem te mos harrojne femijerine e prinderve apo gjysherve te tyre permes aventurave qe sjellin keto dy libra te paharrueshem.

More details

11112 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 403 Lekë

-15%

1 650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“Aventurat e Tom Sojerit” nga Mark Twain

https://bukinist.al/sq/oferta-20-50/14035-aventurat-e-tom-sojerit.html

Kryevepra e te gjitha koherave te letersise per femije, Aventurat e Tom Sojerit vjen nen perkthimin mjeshtror te autorit te shquar te letersise per femije dhe studiuesit Bedri Dedja.

 

“Kalamajte e pallatit tim 1” nga Prof. Bedri Dedja

https://bukinist.al/sq/aventure/14489-kalamajte-e-pallatit-tim-1.html

Këto janë rrëfime që shënjojnë jetën e lexuesve të vegjël, pasi jo vetëm rrjedhin natyrshëm, por të krijojnë përshtypjen sikur shkrimtari është edhe një shok e pjesëmarrës në lojërat, shqetësimet, gëzimet dhe brengat e tyre.

Data sheet

Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1