I ri Cmim i reduktuar! Klasiket per femije 2022 – set Shiko më të madhe

Klasiket per femije 2022 – set

Mark Twain, Bedri Dedja SET0137

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ne kete set kemi zgjedhur dy libra per femije: Njeri qe vjen nga letersia klasike boterore per femije, dhe tjetri qe vjen nga letersia shqiptare, por i bashkon nje emer: Bedri Dedja. Ribotimi i librit “Kalamajte e pallatit tim” te ketij autori, dhe perkthimi i tij i librit “Aventurat e Tom Sojerit” te Mark Tuenit jane mbledhur ne set qe femijet e sotem te mos harrojne femijerine e prinderve apo gjysherve te tyre permes aventurave qe sjellin keto dy libra te paharrueshem.

Më shumë detaje

11110 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 485 Lekë

-10%

1 650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Seti me dy libra permban:

“Aventurat e Tom Sojerit” nga Mark Twain

Kryevepra e te gjitha koherave te letersise per femije, Aventurat e Tom Sojerit vjen nen perkthimin mjeshtror te autorit te shquar te letersise per femije dhe studiuesit Bedri Dedja.

 

“Kalamajte e pallatit tim 1” nga Prof. Bedri Dedja

Këto janë rrëfime që shënjojnë jetën e lexuesve të vegjël, pasi jo vetëm rrjedhin natyrshëm, por të krijojnë përshtypjen sikur shkrimtari është edhe një shok e pjesëmarrës në lojërat, shqetësimet, gëzimet dhe brengat e tyre.

Të dhëna

Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë