Reduced price! Klubi Pikuik vell. 1 View larger

Klubi Pikuik vell. 1

Çarls Dikens FNK0070

New product

Përshkrim i shkurtër

Z. Pikuik shënoi çdo fjalë të pohimit të karrocierit në bllokun e shënimeve me synimin për t'ia njoftuar klubit, si një shembull i veçantë i gjallërisë së kuajve në rrethana sprovuese.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99956-86-38-3

1 380 Lekë

-8%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri: Kur ata mbërritën te Kryqi i Artë, ai sapo e përfundoi së shënuari pohimin. Karrocieri kërceu poshtë, kurse z. Pikuik doli nga karroca. Zotërinjtë Tupman, Snodgras dhe Uinkëll, të cilët kishin pritur me ankth ardhjen e udhëheqësit të tyre të ndritur, iu grumbulluan për t'i uruar mirëseardhjen. -Ja, tarifa juaj e udhëtimit, - tha z. Pikuik që i zgjati shilingën karrocierit. Po sa shumë u çudit njeriu i ditur kur çapaçuli i flaku paratë në dysheme dhe kërkoi në kuptimin e figurshëm t'i lejohej të kishte kënaqësinë që të përleshej me të për shumë e të hollave! -Po ti qenke i çmendur more, - i tha z. Snodgras.-Ose i pirë, - tha z. Uinkëll.-Ose të dyja bashkë, - tha z. Tupman. -Hë de, lërini këto! tha drejtuesi i karrocës që hapi këmbët në shenjë përleshjeje dhe qëlloi disa grushte paraprakisht pikërisht si orë me zemberek. Hë de... le të zihemi me ju të katër.

Data sheet

pages495
ISBN978-99956-86-38-3
RedaktoriRexhep Hida
Published year2011
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiKlodian Briçi