Shpresa te medha View larger

Shpresa te medha

Çarls Dikens BDR060

New product

Përshkrim i shkurtër Shpresa të mëdha, shpalos të njëjtën freski dhe vetvetishmëri të asaj që cilësohet si kryevepra e shkrimtarit të madh anglez, David Koperfildi, shkruar dhjetë vjet më parë. Në këtë botim vjen i përshtatur për fëmijë nga Monica Kulling.

More details

100 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789994399543

450 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Studimi i zhvillimit të personalitetit, kjo është vepra e Dikensit, në të cilën dallohet një thellim psikologjik i tillë që, bashkë me mjeshtërinë shprehëse të zgjedhur të autorit, na lejon të shijojmë gjer në faqen e fundit të librit një rrëfenjë të pasur me ngjarje dhe gjendje pezullie.

Data sheet

pages123
ISBN9789994399543
Published year2007
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë