I ri Aty ku eshte paraja Shiko më të madhe

Aty ku eshte paraja

Nancy Loewen A-000459

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Aty ku është paraja është pjesë e serisë Paraja ka rëndësi. Libri është shkruar në formën e një tregimi mbështetur në subjektet që ka dashur të shtjellojë autorja Nancy Loewen. Fëmijët informohen për çështje shumtë të rëndësishme në lidhje me paratë dhe se si përdoren ato.

Më shumë detaje

500 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928080172

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Nëpërmjet situatave reale jepen njohuri mbi çështje shumë të rëndësishme, siç janë kursimi, pagesat, fitimi.

Drini shkon në punën e mamit, e cila punon në një bankë. Aty, ai mëson se çfarë pune bëjnë arkëtarët në bankë, shikon një llogari bankare, dhomën e sigurisë ku mbahen paratë, mëson se si merret një kredi dhe se çfarë është interesi i saj.

Të gjitha këto veprime të personazhit të librit janë të ilustruara me cilësi dhe u japin fëmijëve edhe kënaqësi estetike bashkë me njohuritë që marrin.  Për klasën e tretë dhe të katërt

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te trashe
ISBN9789928080172
RedaktoriDonika Qirici
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaMbi 12 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSabina Dhrimo