Nderi i heshtur View larger

Nderi i heshtur

Danielle Steel FNK0174

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë roman, Danielle Steel bën një përshkrim të fuqishëm të familjeve të ndara, jetëve të shkatërruara dhe një kombi të mbërthyer nga paragjykimet gjatë një episodi të turpshëm në historinë amerikane.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-48-0

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Profesori i kolegjit Masao Takashimaya është i pasionuar ndaj ideve të reja, moderne, po aq sa edhe gruaja e tij pas traditave antike. Ishte viti 1920 dhe ai kishte ëndrra për të ardhmen, ndërsa magjepsej nga politika dhe mundësitë e një bote që po ndryshonte çdo ditë. Njëzet vjet më vonë, vajza e tij 18-vjeçare, Hiroko, shkon në Kalifornia për një edukim më të mirë. Për vajzën e re, Kalifornia ishte një botë e ndryshme. Më 7 dhjetor, Pearl Harbor u bombardua nga japonezët. Brenda pak orëve u shpall gjendje lufte dhe Hiroko u bë armike në vend të huaj. E tmerruar, ajo donte të kthehej në shtëpi, por u detyrua të qëndronte nga i ati, i cili mendonte se do të ishte më e sigurt në Kaliforni sesa në Japoni. Dhe kështu ndodhi... për pak kohë.

Data sheet

pages362
ISBN978-9928-165-48-0
RedaktoriRexhep Hida
Published year2014
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiRovensi Nikolla