Etja per udhetime View larger

Etja per udhetime

Danielle Steel FNK0164

New product

Përshkrim i shkurtër

Etja për udhëtime është historia e Audrey Driscoll. E mbetur jetime që në moshë të njomë, Audrey u rrit duke u përkujdesur për gjyshin milioner dhe ekscentrik, si dhe për motrën e saj më të vogël Annabelle, e cila pretendonte se Audrey do të ishte gjithmonë e gatshme për ta.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-09-1
Viti i botimit2013

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gjithçka ndryshon kur Audrey merr vendimin kurajoz për t'u larguar. Vetëm, me një aparat fotografik në dorë, ajo të habisë të gjithë miqtë e të afërmit kur niset drejt botës së egër. Duke kapërcyer Atlantikun me anijen luksoze "Queen Mary", Audrey takohet me James and Violet Hawthorne, që do ta fusin në një rreth artistësh të sofistikuar. Atje ajo njihet Charles Parker-Scott, tek i cili Audrey njeh shpirtin binjak. Së bashku ata kalojnë një verë të paharruar, në një udhëtim që i çon drejt Kinës. Por vjen momenti kur Audrey duhet të zgjedhë sërish. Japonia ka nisur sulmet ndaj Kinës dhe Charles e di se duhet të kthehet në Europë. Por Audrey është lidhur me një jetimore dhe vendos të qëndrojë në Kinë për t'u kujdesur për fëmijët. Kohë më vonë, Audrey kthehet në Amerikë me vajzën e saj, vetëm për të kuptuar se nuk mund të qëndrojë aty, sepse shpirti i saj i lirë nuk mund të mbyllet në një shtëpi në San Francisko.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages426
ISBN978-9928-165-09-1
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiFatmir M. Dibra