Droje dhe dinjitet View larger

Droje dhe dinjitet

Dag Solstad SB0040

New product

Përshkrim i shkurtër

Solstad përshkruan mjeshtërisht botën e pendesës, dëshpërimit e vetmisë së moshës. "Drojë dhe dinjitet" është një rrëfim universal për njeriun e humbur në një botë, që tashmë s'njeh as atë, as talentin e tij.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN978 99943-51-55-8
Viti i botimit2010

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pas një reagimi, si zakonisht shpërfillës e të mërzitshëm të klasës, ndaj shpjegimit pasionant prej tij të "Rosës së egër" të Ibsenit, profesori i letërsisë, Elias Rukla, arrin në pikën e krizës së thellë emocionale si pasojë e një episodi me çadrën, që nuk e hap dot në oborrin e shkollës dhe në prani të nxënësve. Ai e përjeton këtë incident si një dështim të pandreqshëm e nën trysninë e mendimeve për gruan e tij tashmë në moshë, por dikur të hijshme, Eva Linde; nis drama e jetës së tij.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages134
ISBN978 99943-51-55-8
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMyrteza Shini