Vepra 1 Vargje per femije

Faslli Haliti A-004463

New product

Përshkrim i shkurtër

Poeti i njohur Faslli Haliti vjen me nje permbledhje me poezi per femije, e cila shenon nje permase te re dhe vlere artistike ne lemin e letersise per te vegjlit.

More details

905 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033796
Viti i botimit2019

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

NJË FUSHË PA BAR

Fusha kur ka bar,

Lule,

Trendelinë,

Nuk quhet më fushë,

Por quhet lëndinë.

Në lëndinë kullosin

Bletët

Edhe delet,

Me qumësht dhe mjaltë

Bëhen karamelet.

Një fushë pa lule,

Një fushë

Pa bar,

S’quhet më lëndinë

Por quhet ugar.

Dhe ashtu

Pa lule

Ugari duhet shumë

Se me misër mbillet

Mbillet dhe me grurë

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages284
ISBN9789928033796
RedaktoriXhevahir Lleshi
Viti i botimit2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1