Reduced price! Kenget e Milosaos - Albas View larger

Kenget e Milosaos - Albas

Jeronim De Rada A-007482

New product

Përshkrim i shkurtër

Përshtatja e poemës Këngët e Milosaos në gjuhën e sotme shqipe nga studiuesi Dhimitër Shuteriqi e lehtëson dhe e bën më të afërt komunikimin e lexuesit të shek. XXI me këtë vepër të De Radës, shkruar në dialektin e arbëreshëve të Kalabrisë. Është menduar që, veçanërisht për nxënësit, studentët dhe lexuesit e specializuar, të përfshihet në këtë botim edhe varianti origjinal arbëresh (botimi I, 1836).

More details

492 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928332646

644 Lekë

-8%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Botimi shoqërohet me disa vlerësime kritike, që studiues të njohur i kanë bërë veprës dhe figurës së De Radës, si dhe me pasthënie nga studiuesja Lili Sula.

REVIEW

Poezia ka ardhur nga brigjet tuaja dhe atje duhet të kthehet përsëri.

Lamartin

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages136
ISBN9789928332646
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiPershtati Dhimiter Shuteriqi
I ri1