I ri Vepra 1 Vargje per femije Shiko më të madhe

Vepra 1 Vargje per femije

Faslli Haliti A-004463

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Poeti i njohur Faslli Haliti vjen me nje permbledhje me poezi per femije, e cila shenon nje permase te re dhe vlere artistike ne lemin e letersise per te vegjlit.

Më shumë detaje

905 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033796

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

NJË FUSHË PA BAR

Fusha kur ka bar,

Lule,

Trendelinë,

Nuk quhet më fushë,

Por quhet lëndinë.

Në lëndinë kullosin

Bletët

Edhe delet,

Me qumësht dhe mjaltë

Bëhen karamelet.

Një fushë pa lule,

Një fushë

Pa bar,

S’quhet më lëndinë

Por quhet ugar.

Dhe ashtu

Pa lule

Ugari duhet shumë

Se me misër mbillet

Mbillet dhe me grurë

Të dhëna

Lloji i botimitHard Cover
Faqe284
ISBN9789928033796
RedaktoriXhevahir Lleshi
V. Bot2019
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë