I ri Perralla fantastike Shiko më të madhe

Perralla fantastike

Grup autorësh A-003776

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër, me 12 përralla, do të njiheni me rrëfenjat më të këndshme që janë përcjellë gojë mbas goje e që prindërit e gjyshërit ua kanë kallëzuar vogëlushëve strukur në një qoshk pranë ndonjë zjarri bubulak, kur gjumi zinte e u ulej mbi qepalla dhe kur realiteti fashitej e imagjinata merrte krahë.

Më shumë detaje

494 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240279

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Me pak tekst dhe mbushur me ilustrime të mrekullueshme, që ngjajnë si të gjalla, si dhe me shqipërimin mjeshtëror të Virgjil Muçit, është një dhuratë për lexuesit e sotëm, pasi duam që edhe ata të shijojnë këto rrëfenja të mrekullueshme e të përjetojnë çaste të paharrueshme.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe256
ISBN9789928240279
Viti i Botimit2020
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi