Krimet e dashurise View larger

Krimet e dashurise

Markezi dë Sad A-004879

New product

102 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN999278845

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Donatië-Alfons-Fransua (1740-1814), ose Markezi Dë Sad, siç u bë i njohur në opinionin botëror prozatori francez, është autori i shumë veprave dhe romaneve, traktateve filozofike etj.

Sadi u bë i famshëm për krijimet e veprave erotike plot pasion, dhunë psikike e përgjakje. Arti i tij i madh cilësohet si flakë e errët brenda diamantesh të zinj. Gjysmën e jetës së tij të pjekur, rreth 27 vite, Sadi e kaloi në një burgim politik.

§ Faksëlanzhët ose Padrejtësitë nga Ambicia

§ Florvila e Kurvali ose Fatalizmi

§ Dorzhëvili ose Krimineli Falë Virtytit

§ Kontesha e Sanserës ose Rivalja e së Bijës

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages238
ISBN999278845
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanRomancë&Pasion