Reduced price! Lyrika latine View larger

Lyrika latine

Arshi Pipa PL0141

New product

Përshkrim i shkurtër

Një botim i rrallë me ajkën e poezisë klasike latine, të sjellë në një shqipe të pastër nga Arshi Pipa, e denjë për çdo antologji. Me këtë botim njihet thelbësisë e gjithë vlera dhe mjeshtria e poezisë antike romake

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789995657321

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 other products in the same category:

More info

Në këtë vëllim janë përfshirë autorët më të njohur latinë, si Lukreci, Katuli, Vergjili, Properci, Tibuli, Ovidi dhe Martialis. Ky libër shoqërohet edhe me një studim “Historia dhe kritka” për poezinë e kësaj periudhe.

Ky libër është një rekomandim shumë i mirë për studentët dhe studiuesit që duan të njohin vlerat poetike të kësaj periudhe.

Data sheet

pages296
ISBN9789995657321
Shtëpia botuesePlejad
Published year2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiArshi Pipa