Krimet e dashurise Shiko më të madhe

Krimet e dashurise

Markezi dë Sad A-004879

Libër i ri

102 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN999278845

650 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

25 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Donatië-Alfons-Fransua (1740-1814), ose Markezi Dë Sad, siç u bë i njohur në opinionin botëror prozatori francez, është autori i shumë veprave dhe romaneve, traktateve filozofike etj.

Sadi u bë i famshëm për krijimet e veprave erotike plot pasion, dhunë psikike e përgjakje. Arti i tij i madh cilësohet si flakë e errët brenda diamantesh të zinj. Gjysmën e jetës së tij të pjekur, rreth 27 vite, Sadi e kaloi në një burgim politik.

§ Faksëlanzhët ose Padrejtësitë nga Ambicia

§ Florvila e Kurvali ose Fatalizmi

§ Dorzhëvili ose Krimineli Falë Virtytit

§ Kontesha e Sanserës ose Rivalja e së Bijës

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe238
ISBN999278845
Viti i Botimit2012
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVladimir Bako
RomanRomancë&Pasion