Reduced price! Ujë për elefantët View larger

Uje per elefantet

Sara Gruen BOM0033

New product

Përshkrim i shkurtër

Jeta e njeriut mund të ndryshojë në një sekond të saj. Ky roman sjell këto paradokse në një Amerikë që i ka të gjitha dhe ku jeta e njeriut dhe e kafshës bëhen të parëndësishme në një moment. Mjeshtria e madhe në kapjen e këtyre paradokseve njerëzore e ka kthyer këtë roman në më të lexuarin dhe të votuarin në platformën më të madhe online, Goodreads.com

More details

42 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789994341344

850 Lekë

-15%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Rreth librit

Jetim, i papara, Jacob Jankoëski flaket në një tren marrash në errësirë dhe pikërisht në atë moment nis transformimi i të ardhmes së tij. Që në mëngjes ai gjeti punë me Skuadronin Flying të Shout më spektakoplar në botë, Benzini Brothers. Në mbrëmje bie në dashuri.

Në një Amerikë të bërë pa ngjyrë, nga ndalesa dhe Depresioni, cirku është streha e një e këndshme dhe e ndjeshme. Por përtej luksit shfaqet një botë më e errët, ku kafshët dhe njerëzit janë të parëndësishëm. Mbi të gjitha, akti më i rrezikshëm është kur të biesh në dashuri...

Thanë për librin

Magjepsës, romantik... një histori magjike dhe një përshkrim i përsosur, - kështu e përshkruan “Booklist”, një nga librat më të suksesshëm që ka fituar miliona lexues në mbarë botën

Sara Gruen shkruan me të tillë hinjeshi dhe tension dramatik, sa është  e pamundur të shkëputesh nga romani i saj.

Stephanie Cowell

Magjepsës, romantik... një histori magjike dhe një përshkrim i përsosur.

Booklist

Si një eksperte e përsosur, Sara Gruen ruan deri në faqet e fundit të romanit një shtjellim të hatashëm, duke na dhënë një përrallë magjepsëse nëpërmjet rrëfimit të saj fantastik.

The New York,Times

"Ujë për elefantët" është një udhëtim mahnitës brenda në zemër të Amerikës. Sara Gruen përdor talentin e saj si shkrimtare për të sjellë atë botë të gjallë te lexuesi, i cili ndien e shijon çdo fjah të saj, duke  kthyer në realitet një ëndërr artistike.

The New York Book Review

Rrëfime të gjalla, me detaje historike dhe kthesa të papritura...  magjepsës... një histori që absolutisht meriton të mbahet mend.

Denver Post

Një nga kënaqësitë e shumta që të fal ky roman, është mundësia për  të hyrë në një botë private e të koduar çuditshëm me ligjet e saj...

Përshkrimi i kësaj bote është kaq tërheqës, i fuqishëm dhe i detajuar, sa nuk mund të shkëputesh as për një minutë të vetme nga ky libër i mrekullueshëm.

Chicago Tribune

 

Data sheet

pages392
ISBN9789994341344
Shtëpia botueseOMSCA-1
Published year2008
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEva Themeli
RomanSagë&Histori