Letersia ne psikanalizen e Freud –it dhe dilemat ekzistenciale

Iris Halili A-008871

New product

Përshkrim i shkurtër

Iris Halili vjen me një libër me studime letrare në fushën e psikanalizës, ku përmblidhen përvojat dhe leximet e një periudhe gati 20-vjeçare. Në përgatitjen e këtij botimi ka qenë e përfshirë edhe Romelda Bozhani, ish-studente e autores. Pjesë e librit janë edhe përshtypjet e një grupi ish-studentësh. Libri del me 16 nentor ne treg.

More details

430 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Univers
ISBN9789928355270

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

24 other products in the same category:

More info

Në këtë libër gjeni esetë:

Freud-i, letёrsia dhe psikanaliza

Letёrsia dhe psikanaliza, njё banket me shumё personazhe

Gruaja, kjo krijesё mitologjike(Vёshtrim dhe interpretim psikanalitik)

Njё mik qё vlen sa njё teori(...nga Freud-i te Zëeig-u...apo edhe anasjelltas)

Realizmi qё na bёri magjikё

Dashuria nё kohёrat e kolerёs

Shakespear-i zbret nё Vlorёn e Blushit

Pigmalioni qё trillon

Mekami, njё melodi qё nuk ushton

Franz Kafka, njё brumbull sui generis

Sizifi qё qesh

Një maskë si ajo e Pirandello-s

T. S. Eliot, ose fytyra e kursyer e Prufrock-ut

Shpёrfytyrimi i njё kafe(Ndjesi mbi vёllimin poetik te Visar Zhitit: Hedh njё kafё tek kёmbёt tuaja)   

Mendime ish-studentёsh:  

Profesoreshё Irisin, si e kam njohur

Data sheet

pages288
ISBN9789928355270
RedaktoriRomelda Bozhani
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1