Dieta vegjeteriane, ushqimi i shendetshem per mendjen dhe trupin

Grup autorësh GMU0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne jemi çfarë hamë. Ushqimi që ne konsumojmë shërben për të zhvilluar çdo qelizë të trupit tonë dhe ndikon jo vetëm në shëndetin fizik por edhe në mënyrën sesi ne mendojmë. Studimet tregojnë se ushqimet ndikojnë në mënyrën sesi funksionojnë neuro-transmetuesit përmes reaksioneve kimike, duke përfshirë funksione të ndryshme kimike, si gjumi, kujtesa, bashkërendimi i lëvizjeve të trupit, dhimbja, depresioni, aftësia për të mësuar dhe mënyra sesi e perceptojmë ne realitetin

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ushqimi i shëdnetshëm për mendjen dhe trupin...

Një diet vegjeteriane është më natyrale për trupat tanë dhe më e lehtë për tu tretur.

Ushqime me shumë proteina shumë herë më të lira sesa kostoja e mishit.

Të ushqyerit vegjeterian dhe zakonet e mira të të ushqyerit për formë të mirë fizike dhe një jetë më të gjatë

Përmirësoni kujtesën, ekuilibroni emocionet dhe rrisni përqendrimin nëpërmjet ushqimeve që ju konsumoni.

Kurat vegjeteriane dhe të agjërimit për mostretjen, sëmundjet e zemrës, reumatizmës, artritin, ulçerën, kapsllëkun, mbipeshën, tensonin e lartë të gjakut, gurët e tëmthit, gurët në veshka, alergjitë, azmën, sëmundjet e lëkurës, etj.

Tabelë e plotë me vitima dhe përmbajtje ushqyese të të gjitha ushqimeve vegjeteriane.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages173
RedaktoriRedaktor Genci Muçollari, Dylber Vrioni
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiKlean Xhelilaj