Gatuaj per familjen – tradita korçare dhe kolonjare View larger

Gatuaj per familjen – tradita korçare dhe kolonjare

Lefteri Gjoshe A-004415

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë libër janë pasqyruar receta gatimesh tradicionale dhe aktuale, që janë pjesë e MENYSË SIME, TË TË GATUARIT PËR FAMILJEN. Kryesisht janë gatime të krahinës së Korçës e të Kolonjës, ku unë jam rritur e kam jetuar. Disa prej këtyre gatimeve, janë shumë të thjeshta e shumë praktike, kurse disa të tjera janë të ndërlikuara e delikate, por unë i kam përgatitur me shumë dashuri për familjen e për miqtë e mi, prandaj më janë dukur gjithmonë të lehta.

More details

98 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Toena
ISBN9789928277497

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Të gatuarit të jep kënaqësi e të heq stresin. Gjatë gatimit, amvisa gërsheton natyrshëm dashurinë, durimin, kënaqësinë, artin, përgjegjësinë, shpikjen, intuitën dhe familjaritetin.

Gjatë kohës që gatuaj, gjithmonë kam në mendje personat, që do ta konsumojnë këtë ushqim, prandaj i bëj pyetjen vetes: Cilin do të kënaq më shumë?”

Për këdo, përgjegjësia është e njëllojtë, prandaj dua, që cilësia të jetë gjithmonë shumë e mirë. Gatimet e mia, në përgjithësi, përmbledhin të gjitha sferat: sallata, supa, gjellë, tava, byrekë, brumëra, meze, ëmbëlsira, konservime dhe pije.

Lefteri Lena Gjoshe

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages256
ISBN9789928277497
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë