Atje larg… ne fund te botes View larger

Atje larg… ne fund te botes

Piro Andoni BAT0044

New product

Përshkrim i shkurtër

E hapa dokumentin, kishte gjithsej tri faqe të shkruara në spanjisht. Në të bëhej fjalë për lidhjet e Mehmet Shehut me CIA - n. Përshkruhej komploti për likuidimin e Enver Hoxhës dhe zotimi i tij për të ndryshuar kursin politik të Shqipërisë.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789995677404
Viti i botimit2009

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

E hapa dokumentin, kishte gjithsej tri faqe të shkruara në spanjisht. Në të bëhej fjalë për lidhjet e Mehmet Shehut me CIA - n. Përshkruhej komploti për likuidimin e Enver Hoxhës dhe zotimi i tij për të ndryshuar kursin politik të Shqipërisë. Në dokument tregohej se si do të bëhëj vrasja e Enver Hoxhës... ...Do të shkoj një ditë në Shqipëri, më tha Ernesto Sabato, por kam përpara një ftesë nga një institut i Parisit për të mbajtur një cikël leksionesh për probleme të artit dhe të rolit të shtetit mbi të. Ai mbante përpara si një gjë të çmuar përkthimin në shqip nga një shtëpi botuese në Kosovë të librit të tij Heronjtë dhe tumbat' të cilin ma dhuroi me një kushtim. Pastaj përqafohemi që të takohemi, ndoshta në vendin që na bashkon të dyve..

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages372
ISBN9789995677404
Viti i botimit2009
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë