Atje larg… ne fund te botes Shiko më të madhe

Atje larg… ne fund te botes

Piro Andoni BAT0044

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër E hapa dokumentin, kishte gjithsej tri faqe të shkruara në spanjisht. Në të bëhej fjalë për lidhjet e Mehmet Shehut me CIA - n. Përshkruhej komploti për likuidimin e Enver Hoxhës dhe zotimi i tij për të ndryshuar kursin politik të Shqipërisë.

Më shumë detaje

10 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
Fletët372
ISBN9789995677404

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

E hapa dokumentin, kishte gjithsej tri faqe të shkruara në spanjisht. Në të bëhej fjalë për lidhjet e Mehmet Shehut me CIA - n. Përshkruhej komploti për likuidimin e Enver Hoxhës dhe zotimi i tij për të ndryshuar kursin politik të Shqipërisë. Në dokument tregohej se si do të bëhëj vrasja e Enver Hoxhës... ...Do të shkoj një ditë në Shqipëri, më tha Ernesto Sabato, por kam përpara një ftesë nga një institut i Parisit për të mbajtur një cikël leksionesh për probleme të artit dhe të rolit të shtetit mbi të. Ai mbante përpara si një gjë të çmuar përkthimin në shqip nga një shtëpi botuese në Kosovë të librit të tij Heronjtë dhe tumbat' të cilin ma dhuroi me një kushtim. Pastaj përqafohemi që të takohemi, ndoshta në vendin që na bashkon të dyve..

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët372
ISBN9789995677404
V. Bot2009
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmoshambi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë