Cmim i reduktuar! Legjendat me te bukura, vell. 1 Shiko më të madhe

Vetëm online

Legjendat me te bukura, vell. 1

Arian Leka IA0029

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë përmbledhje do të flitet për zotat e parë që krijuan botën dhe jetën, për perënditë dhe perëndeshat olimpike.

Më shumë detaje

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994360469

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Së pari për krijuesit pellazgjikë të mitit të zanafillës, Eurinomenë, gjarprit Ofion dhe Boreun. Më pas do të rrëfehet për Kaosin dhe për Kronosin, për Gean, Uranin, alfabetin etj. Kush e krijoi botën dhe si? Çfarë ishte bota para se të krijohej bota jonë? Po perënditë kush i krijoi?

Të dhëna

Faqe200
ISBN9789994360469
Viti i Botimit2004
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë