Strabizem View larger

Strabizem

Arian Leka IA0050

New product

Përshkrim i shkurtër Arian Leka ka një veçanti: konkurron me poetikë, madje me një poetikë të rrallë. Ai mund të quhet poeti i detit dhe i fluturimeve pindarike. Një poezi e shkruar thellësive dhe e kënduar në lartësi. Arian Leka mendon dhe ndjen gjuhësisht.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994363778
Viti i botimit2005

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pas suksesit të spikatur të romanit Gjarpri i Shtëpisë, shkrimtari Arian Leka rikthehet tek lexuesi i tij me librin më të ri, Strabizëm Strabizëm sjell jehonat e poezisë orale, gërshetuar mjeshtërisht me teknikat e reja zanore quasi-musicale ku pasioni dhe trend-i i zgjedhur strukturor reflektojnë jo veç njohje të mrekullueshme të njësisë dhe kulturës poetike, por shpërfaqin magjishëm shije befasuese dhe kënaqesi estetike të rrallë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages112
ISBN9789994363778
Viti i botimit2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë