Legjendat me te bukura, vell. 2 View larger

Online only

Legjendat me te bukura, vell. 2

Arian Leka IA0030

New product

Përshkrim i shkurtër

Në vëllimin e dytë të Legjendave flitet për heronjtë mitologjikë, të cilëve su mbeti gjurmë tjetër veç bëmave dhe emrit, lavdisë dhe veprave të mira që ata vinin mbi gjithçka.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994360468
Viti i botimit2004

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ata ishin të gjithë bij perëndish, u ngjanin perëndive në shpirt, në shtat e në pamje. Heronjtë nuk trashëguan prej etërve pavdekësinë, por jetën e bujshme e të mbushur me zulmë dhe trimëri, si për të na dhënë shëmbëlltyra dhe vetëdijen se jeta, kur pasurohet me vepra, është edhe më e vyer se pavdekësia. Ata ishin të vdekshëm, por i pavdekshëm ishte njerëzimi që ruajti kujtimin e tyre.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages240
ISBN9789994360468
Viti i botimit2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximit7-13 vjeç
Numri i botimeveI parë