Delegimi dhe mbikqyrja

Brian Tracy  DA0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Menaxherët gjykohen sipas rezultateve dhe,si menaxher këto rezultate i bashkangjiten aftësisë suaj për të deleguar dhe për të mbikqyrur.

More details

864 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Damo
ISBN9789951642125
Viti i botimit2013

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Menaxherët gjykohen sipas rezultateve dhe,si menaxher këto rezultate i bashkangjiten aftësisë suaj për të deleguar dhe për të mbikqyrur. Ju do të habiteni edhe vetë kur të shihni sesa kompetente do të bëhet skuadra e juaj, mbasi të keni përvetësuar mjeshtëritë kryesore të Brian Tracyit. Në këtë udhëzues të pazëvendësueshëm shpalosen 21 mënyrat e tij të sprovuara nga koha, që do të ndihmojnë si ta përmirësosh më tej performancën, duke përfshirë edhe : Si ta përcaktosh punën, ta caktosh atë dhe të vendosësh pikësynime standardesh të matshme për performancën. Si ta kthesh delegimin në një mjet mësimor dhe t'i krijosh stafit tënd te vetëvetja. Si ta clirosh kohën tënde,për të kryer detyra të tjera të niveleve më të larta.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages104
ISBN9789951642125
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18-vjeç
Numri i botimeveI parë