Bijte e genjeshtres, shpresa per te sheruar te keqen njerezore

Scott Peck BAO0430

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër "mik udhëtimi" me secilin prej nesh shkakton njëkohësisht shqetësim dhe mrekullim dhe është e pamundur të lëshohet nga dora, sepse ofron një përqasje tërësisht origjinale ndaj këtij problemi të lashtë të së keqes njerëzore, si dhe të mbush me shpresë për shërimin e kësaj "sëmundjeje" e cila pengon zhvillimin e shoqërive të emancipuara.

More details

496 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ALBAS
ISBN9789928206255
Viti i botimit2015

1 060 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ata persona që janë të këqij sulmojnë të tjerët, në vend që të përballen me dështimin e tyre. Peck pasqyron rrënimin dhe shkatërrimin ku këta bij të gënjeshtrës ndërveprojnë dhe ndikojnë në jetët e atyre që kanë përreth. Ai paraqet, bazuar në raste konkrete të ndeshura gjatë punës së tij si psikiatër, shembuj të së keqes në jetën e përditshme.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages288
ISBN9789928206255
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGenci Muçollari