Dashuri View larger

Dashuri

Toni Morrison BDR028

New product

Përshkrim i shkurtër

Dashuri është një roman rreth jetës së disa grave dhe marrëdhënies së tyre me të ndjerin Bill Cosey.

More details

99 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Dritan
ISBN9789994382950

750 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Personazhet kryesore janë Kristin mbesa e tij dhe Heed e veja. Të dyja gratë janë në të njëjtën moshë dhe kanë qenë mikesha, por 40 vjet pas vdekjes se Billit ato janë armike të betuara, edhe pse vazhdojnë të jetojnë në të njëjtën banesë. Teknika e rrëfimit në librin Dashuri, ndërpjerja e herëpashershme e rrjedhës së ngjarjeve duke i ndarë në periudha të ndryshme kohore, është një trend në letërsinë e Morrison.

Data sheet

pages230
ISBN9789994382950
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë