Duke kerkuar Alasken View larger

Duke kerkuar Alasken

John Green BUE134

New product

Përshkrim i shkurtër

Në qendër të romanit është Alaska, vajza e vitit të dytë në kolegj, që njeh pengesa e s'di të ndalet para asgjëje. E bukur, e veçantë, energjike, plot pasion dhe që vihet gjithnjë në qendër të vëmendjes. Ajo prin dhe është kudo e kurdoherë e pranishme.

More details

23 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN978-9928-03-211-9

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një libër që lexohet me një frymë. Diçka krejt tjetër nga "Faji në yjet tanë", por sërish nuk i ndahet dashurisë dhe dhimbjes, dy ekstreme që bashkëjetojnë, e që janë një tipar ngacmues i rinisë amerikane e pse jo edhe asaj botërore. Në qendër të romanit është Alaska, vajza e vitit të dytë në kolegj, që njeh pengesa e s'di të ndalet para asgjëje. E bukur, e veçantë, energjike, plot pasion dhe që vihet gjithnjë në qendër të vëmendjes. Ajo prin dhe është kudo e kurdoherë e pranishme. John Green mund të quhet pa frikë shkrimtari i rinisë, i djemve dhe vajzave që i japin energjinë e pazakontë botës, edhe pse shpesh janë edhe problemi numër një i saj. Për vitin 2014, ai u shpall shkrimtari më i mirë në Amerikë.

Data sheet

pages342
ISBN978-9928-03-211-9
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAgim Doksani