Reduced price! Gra te vogla rriten View larger

Gra te vogla rriten

Luiza Mei Ellkot A-005183

New product

Përshkrim i shkurtër

"Gra të vogla" pati një sukses të menjëhershëm dhe lexuesit kërkuan të dinin më shumë për personazhet. Alcott përfundoi një vëllim të dytë, me titull "Gratë e vogla rriten" i cili pati edhe ai suksesin e jashtëzakonshëm të të parit.

More details

93 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN978999275267x

765 Lekë

-15%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Alcott krijoi një formë të re të letërsisë, ajo që merrte elemente nga trillimet romantike për fëmijë, duke i ndërthurr ato me ndjenja sentimentale, duke i dhënë një format krejtësisht të ri letërsisë amerikane. Në këto dy romane "Gra të vogla" e "Gratë e vogla rriten" mund të gjendet vizioni i parë "i vajzës amerikane" që janë mishëruar më së miri në këto dy romane.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages336
ISBN978999275267x
Published year2005
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiGuri Shyti