1984 – BO View larger

1984 – BO

George Orwell A-006231

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani “1984” është vizioni tmerrues i George Orëell-it, i një të ardhmeje totalitare në të cilën çdo gjë dhe çdokush është skllav i një regjimi tiranik.

More details

14 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Onufri
ISBN9789928313669

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Uinston Smith punon për Ministrinë e së Vërtetës në Londër, qyteti kryesor i Rripit Ajror. Vëllai i Madh vëzhgon nga çdo poster, Policia e Mendimit zbulon çdo akt tradhtie.

Kur Uinstoni gjen dashurinë me Xhulian, ai zbulon se jeta nuk ka pse të jetë e mërzitshme dhe plogështuese, ndaj i hapen sytë nga mundësitë e reja.

Pavarësisht helikopterëve të Policisë që pluskojnë e fluturojnë mbi kokë, Uinston dhe Xhulia fillojnë të dyshojnë te Partia; ata e kthejnë vëmendjen te konspiracionet.

Megjithatë, Vëllai i Madh nuk do t'i tolerojë kundërshtimet - edhe nëse janë në mendje. Për ata që kanë mendime origjinale, ata shpikën Dhomën 101...

REVIEW

'Më i përshtatshëm për kohën e sotme sesa pothuajse çdo libër tjetër që mund të mendoni'

- Jo Brand

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages359
ISBN9789928313669
Shtëpia botuese1984
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArben Kallamata
I ri1