Rrëfenja Shërbëtores View larger

Rrefenja Sherbetores

Margaret Atwood PE0010

New product

Përshkrim i shkurtër

Rrëfenja e shërbëtores, botuar për herë të parë në 1985, përkthyer në shumë gjuhë, është shitur me miliona kopje në të gjithë botën, duke mos dalë kurrë nga qarkullimi. Njëkohësisht, vepra ka provokuar reagimet e masave, duke u kthyer në një manifest të feminizmit, por edhe duke u censuruar në shumë shkolla amerikane dhe duke ngritur polemika të shumta.

489 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN978 9928 175 95 3

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

pages390
ISBN978 9928 175 95 3
Shtëpia botuesePegi
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
PërkthyesiEngjëllushe Shqarri