Aventurat e Tom Sojerit, -pershtatje Shiko më të madhe

Aventurat e Tom Sojerit, -pershtatje

Mark Twain BUE019

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Është një libër për një djalë të ri që rritet anës lumit të Misisipit. Historia është vendosur në një qytet fiksional, i frymëzuar nga qyteti i lindjes së autorit.Tom Sojeri jeton me tezen e tij Poli dhe me gjysmë-vëllain Sid.

Më shumë detaje

1 Artikull

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99927-54-26-5

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Më tepër

Është një libër për një djalë të ri që rritet anës lumit të Misisipit. Historia është vendosur në një qytet fiksional, i frymëzuar nga qyteti i lindjes së autorit.Tom Sojeri jeton me tezen e tij Poli dhe me gjysmë-vëllain Sid. Tom është një djalë i shkathët, por trazovaç, që ia bën të vështirë jetën teze Polit. Pas një aventure fëmijërore me Bekin, një vajzë e sapoardhur në qytet, Tomi, Hakëlberri Fin dhe Xho Harper ikin bashkë në një ishull të vogël. Ndërsa i gëzohen lirisë, djemtë mësojnë se njerëzit po kërkojnë në lumë për trupat e tyre.Pas kësaj, aventurat e djaloshit Tom Sojer dhe miqve të tij nuk kanë të mbaruar.

Të dhëna

Faqe212
ISBN99927-54-26-5
Viti i Botimit2003
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBedri Dedja