Jul Çezari View larger

Jul Çezari

William Shakespeare BUE072

New product

Përshkrim i shkurtër

Gaius Iulius Caesar, i njohur si Jul Çezari. ushtarak dhe burre shteti i Perandorisë romake, u vra nga kundërshtarët e tij politikë. Ka luajtur rol të rëndësishëm në transformimin e Republikës Romake, në Perandori.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN99943-31-00-0
Viti i botimit2004

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Gaius Iulius Caesar, i njohur si Jul Çezari. ushtarak dhe burre shteti i Perandorisë romake, u vra nga kundërshtarët e tij politikë. Ka luajtur rol të rëndësishëm në transformimin e Republikës Romake, në Perandori. Marshimi romak ne Britaninë e Madhe, prej ushtrisë së Jul Çezarit, e shtriu botën romake deri në oqeanin Atlantik. Ai konsiderohet si një prej gjenive ushtarak, më të mëdhenj të kohës dhe një prej liderëve me te fortë.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages71
ISBN99943-31-00-0
Viti i botimit2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFan. S. Noli