Franc Baron

Roland Gjoza BZ0045

New product

Përshkrim i shkurtër

Roland Gjoza vjen me një tjetër roman, të suksesshëm. Franci, ku “baron shqiptar, i errësirës së dorës së hekurt, do të gjejë shpërtim midis kaosit dhe ëndrrës, urbanes dhe mendësisë mediokre, mjegullave dhe helenave”

More details

3 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Buzuku
ISBN9789951082679

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shko Franc. eja njëherë tjetër. Dhe unë triumfalisht shkava mbi liqenin e ngirë, midis pishave dhe kodrave në shpatin, krejt gri, rashë diku dhe u përmenda në ujin e ftohtë akull. Kaq mbaj mend. Pastaj u përmenda i mbështjellë me një batanije ushtrie që vinte erë vaj pushke, më futën në një makinë dhe më çuan në dhomë. Flaka batanijen ngjyrë miu që lëshonnte duhmë të rëndë dhe krejt lakuriq rashë mbi shtrat. Kaq mbaj mend. U zgjova pas një dite në muzg dhe s'dija ku isha, po prej hijeve në dhome kuptova se fjala abys ishte e vërtetë, kisha rënë ndërkaq në abys dhe prisja shqiponjën të më nxirrte prej andej. Ajo erdhi, më kapi me sqepin e përthyer dhe më hodhi mbi kurriz.

Nuk më shikonte në sy, madje u ngrit nga karrigia dhe iu afrua dritares: prej andej dukej rruga. Pastaj më pyeti. Pse e bërë? Nuk iu përgjigja. Tani ke dy mundësi: ose trokit te dera e shefit të seksionit të arsimit ose largohu menjëherë. Turp! As që më shkonte nëpër mend që një ditë ti do të bëje një proçkë të tillë! Dhe policia do të merrej me ty.

ROLAND GJOZA

Data sheet

pages125
ISBN9789951082679
Published year2017
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
RomanPsikologjik
I ri1