Cmim i reduktuar! Lahuta e Malsisë (hc) Shiko më të madhe

Lahuta e Malsisë (hc)

Gjergj Fishta BXH0031

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky është i vetmi botim, i plotë, në variantin e fundit origjinal që shkroi autori, i pajisur me një studim hyrës dhe me shënime për çdo këngë

Më shumë detaje

3 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
Fletët331
ISBN9789995627218

1 020 Lekë

-15%

1 200 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Rreth librit

Këtë botim e ka përgatitur Daniel Gjeçaj, nxënësi i Gjergj Fishtës, i cili përfundoi studimet në Itali dhe ia kushtoi një pjesë të mirë të jetës së tij studimeve rreth jetës dhe veprës së këtij kolosi të letrave shqipe.

Ky botim është më i ploti, në variantin e fundit që autori la pak vite para vdekjes.

Veç kësaj, vepra ka një studim në hyrje të saj dhe në çdo kohë ka një shpjegim të shoqëruar edhe me një fjalorth fjalësh të rralla, dialektizma, neologjizma, etj., të cilat gjenden me shumicën tek "Lahuta e Malsisë".

Ky tekst do t'ua lehtësojë ndjeshëm procesin e komunikimit dhe kuptimin e kësaj vepre madhe për shkak të laboratorit shpjegues që përmban

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët331
ISBN9789995627218
RedaktoriDaniel Gjeçaj
V. Bot2010
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim