Pilot lufte View larger

Pilot lufte

Antoine De Saint - Exupery BAT0064

New product

Përshkrim i shkurtër

Po të jem gjallë, do të pres natën për të menduar. Natën, aq të dashur për mua! Natën, arsyeja fle. Ekzistojnë vetëm sendet. Ato që vërtetë janë të rëndësishme, marrin përsëri formën e tyre, u mbijetojnë shkatërrimeve të analizave të ditës.

More details

495 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botart
ISBN9789928219268

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

... Po të jem gjallë, do të pres natën për të menduar. Natën, aq të dashur për mua! Natën, arsyeja fle. Ekzistojnë vetëm sendet. Ato që vërtetë janë të rëndësishme, marrin përsëri formën e tyre, u mbijetojnë shkatërrimeve të analizave të ditës. Njeriu i bashkon këto copa dhe bëhet përsëri pemë e qetë. Dita i përket skenave familjare, ndërsa natën, ai që është grindur, gjen përsëri Dashurinë. Sepse kjo e fundit, është më e madhe se moria e fjalëve. Dhe njeriu mbështetet në dritare, nën yjet, përsëri përgjegjës për gjumin e fëmijëve, për bukën e nesërme, për gjumin e bashkëshortes që qëndron aty, e brishtë dhe kalimtare... Dashuria nuk diskutohet. Ajo ekziston. Ardhtë sa më shpejt nata, që të më shfaqen disa prova që meritojnë dashuri! E unë të mendoj për qytetërimin, fatin e njeriut, shijen e miqësisë në vendin tim...

Data sheet

pages200
ISBN9789928219268
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiIvana Tomço