Princi i vogël - Zambaku View larger

Princi i vogël - Zambaku

Antoine De Saint - Exupery A-005319

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri “Princi i vogël” është për lexuesin e tij të vogël, por poaq edhe për atë të rritur, si ai shoku i vërtetë në përkufizimin që i bën Antoine de Saint-Exupery¬ në faqet e këtij libri: “Një shok i vërtetë është ai që zgjatet për të të prekur dorën, por të prek zemrën.”

More details

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608715

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një histori e këndshme me një pasuri të pakufizuar në përmbajtje. Princi i vogël është libri më i përkthyer nga gjuha frënge.

Si brenda një mrekullie të pakohshme, Antoine de Saint-Exupery na rrëfen në këtë libër historinë e një djali të vogël, i cili braktis sigurinë e planetit të tij të vogël për të udhëtuar nëpër univers, rrugëtim gjatë të cilit do t’i duhet të ndeshet me gjithfarë sjelljesh të çuditshme me të cilat e organizojnë jetën njerëzit e rritur; e nëpërmjet një sërë takimesh të rastësishme, të cilat sosin përherë me mësime të nxjerra, të kuptojë ç’është njeriu, bota, shoqëria dhe mirësia.

Me pak fjalë një himn ndaj jetës dhe këndvështrimit të qashtër, të paprekur, krejt engjëllor të shpirtit fëmijëror përballë mbarë botës, ku mbizotëron dëshira për ta kuptuar, jetuar dhe shijuar jetën.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages107
ISBN9789995608715
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiSilvester Manaj