Aventurat e Tom Sojerit View larger

Aventurat e Tom Sojerit

Mark Twain A-008593

New product

Përshkrim i shkurtër

Kryevepra e te gjitha koherave te letersise per femije, Aventurat e Tom Sojerit vjen nen perkthimin mjeshtror te autorit te shquar te letersise per femije dhe studiuesit Bedri Dedja.

More details

503 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928303837
Viti i botimit2022

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Shumica e aventurave të rrëfyera në këtë libër janë të përjetuara; një ose dy janë të miat personale, të tjerat kanë ndodhur me shokët e mi të shkollës. Figura e Hekelberi Finit është e gjallë dhe është marrë nga jeta, ajo e Tom Sojerit, po ashtu. Megjithatë, duhet thënë se tiparet e këtij të fundit janë huazuar edhe nga tre djemtë e një të njohurit tim: prandaj mund të them se ky personazh i përket asaj kategorie, të cilën arkitektët e quajnë rend i përbërë.

Besëtytnite pak a shumë të çuditshme, për të cilat flitet në libër dhe janë në qëndër të diskutimeve të fëmijëve. shpesh bëheshin me mburrje nga fëmijët dhe skllevërit e Perëndimit në kohën kur është zhvilluar kjo histori, tridhjetë apo dyzet vjet më parë.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages215
ISBN9789928303837
Viti i botimit2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
I ri1