I ri Cmim i reduktuar! Aventurat e Tom Sojerit Shiko më të madhe

Aventurat e Tom Sojerit

Mark Twain A-008593

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Kryevepra e te gjitha koherave te letersise per femije, Aventurat e Tom Sojerit vjen nen perkthimin mjeshtror te autorit te shquar te letersise per femije dhe studiuesit Bedri Dedja.

Më shumë detaje

4 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928303837

720 Lekë

-20%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shumica e aventurave të rrëfyera në këtë libër janë të përjetuara; një ose dy janë të miat personale, të tjerat kanë ndodhur me shokët e mi të shkollës. Figura e Hekelberi Finit është e gjallë dhe është marrë nga jeta, ajo e Tom Sojerit, po ashtu. Megjithatë, duhet thënë se tiparet e këtij të fundit janë huazuar edhe nga tre djemtë e një të njohurit tim: prandaj mund të them se ky personazh i përket asaj kategorie, të cilën arkitektët e quajnë rend i përbërë.

Besëtytnite pak a shumë të çuditshme, për të cilat flitet në libër dhe janë në qëndër të diskutimeve të fëmijëve. shpesh bëheshin me mburrje nga fëmijët dhe skllevërit e Perëndimit në kohën kur është zhvilluar kjo histori, tridhjetë apo dyzet vjet më parë.

Të dhëna

Faqe215
ISBN9789928303837
Viti i Botimit2022
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim