Histori perpara gjumit per vajza rebele (HC)

Elena Favilli, Francesca Cavallo A-003601

New product

Përshkrim i shkurtër

"Histori përpara gjumit për vajza rebele" na risjell përrallat duke i frymëzuar fëmijët me histori për 100 gra heroike, që nga Elizabeta I deri te Serena Williams. Ilustruar nga 60 artistë nga çdo skaj i globit, ky është libri i parë më i financuar në historinë e financimeve masive.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721493

1 540 Lekë

-23%

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Komente mbi librin

"Një libër i domosdoshëm që çdo vajzë apo grua e re që njihni duhet ta mbajë në komodinë pranë shtratit."

Geri Stengel, Forbes

"Libri me histori feministe për t'u lexuar përpara gjumit me të cilin do të kisha dashur të rritesha."

Harriet Hall, Stylist

"Këto histori përpara gjumit i zëvendësojnë princeshat me gra që kanë ndryshuar botën."

Taylor Pittman, The Huffington Post

"Fëmijëve që e lexojnë këtë libër përpara gjumit u garantohen ëndrra të mëdha dhe inspiruese."

Fiona Noble, The Guardian

"Libri më i mirë që keni për të lexuar ndonjëherë përpara gjumit."

Caroline Siegrist, Cool Mom Picks

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages212
ISBN9789951721493
Shtëpia botueseGoodnight stories for rebel girls
Published year2018
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiEngjëllushë Shqarri
I ri1