Me Mitrush Kutelin View larger

Me Mitrush Kutelin

Petraq Kolevica BK024

New product

22 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet M.K.
ISBN9789928411761

550 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

... Isha nja njëzet e tetë vjeç, ndërsa Mitrushi rreth të pesëdhjetë e pesave, kur po ngjiteshim nëpër rrugën "Katër Dëshmorët", për të shkuar te shtëpia e tij. Ishte një mbasdite fundvjeshte e vrenjtur dhe e ftohtë. Fjalët na ishin mbaruar.

Aty nga mesi i rrugës, Mitrushi ndali e duke marrë frymë thellë, tha "E përpjetë e kësaj rruge më lodh". Mori përsëri frymë thellë e vazhdoi: "Fajin s'e ka rruga, jo. e kanë të tjerat. Ato më lodhin, po ç'të themi..."

Data sheet

pages88
ISBN9789928411761
Shtëpia botueseMitrush Kuteli
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri