Tobi: Nje milimeter e gjysme guxim View larger

Tobi: Nje milimeter e gjysme guxim

Timothee de Fombelle A-004722

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky roman është magjepsës, tejet origjinal, i shkruar bukur, me fantazi dhe zbulime befasuese. Megjithëse voluminoz lexohet me një frymë, sepse aventurat e heroit të vockël janë prekëse dhe me imagjinatë. Tobi është një hero i vërtetë. Mbajeni mirë mend emrin e tij, sepse tashmë ai bën pjesë në panteonin e personazheve të mirënjohur aventurat e të cilëve mbërthejnë lexuesit e çdo moshe.

More details

497 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928084217

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Tobie Lolnes e ka shtatin një milimetër e gjysmë. Prej shekujsh, bashkëkombësit e tij jetojnë në trojet e tyre në një lis të lartë e të dendur. … Për shkak se i ati i Tobit nuk pranoi të tregonte sekretin e një zbulimi të ri, familja e tyre u internua dhe u burgos.

Teksa rend mes degëve të lisit, duke u fshehur në të çarat e lëvores, Tobi largohet sepse bashkëvendësit e tij po e ndjekin këmba-këmbës për ta kapur. Tobi ia del të shpëtojë. Por, për sa kohë?

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages318
ISBN9789928084217
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1