Reduced price! Viti 93 View larger

Viti 93

Viktor Hygo BDI0012

New product

Përshkrim i shkurtër

Kryevepra e fundit në prozë e këtij autori të shquar, i kushtohet temës së Revolucionit Francez. Në një sfond  të pasur historik me ngjarje dramatike e intensive Hygoi paraqet madhështinë e gjithçkaje që ndodh në Francën e asaj kohe.Romani shquhet për karakterin epik të tregimit, episodet dramatike dhe figurat, që vizatohen të gjitha si hallka të veçanta të epopesë së madhe të revolucionit dhe që mishërojnë idetë e autorit në gjerësinë dhe thellësinë e saj. Me veprimet dhe figurat heroike kolektive e individuale të tilla, si Robospieri, Dantoni dhe Marati, Simburdeni e Goveni e të tjerë, formohet një tablo, ku ansamblet dhe detajet gërshetohen harmonishëm: tabloja e Francës jeton vitin e madh të revolucionit

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dituria
ISBN9789992731486

720 Lekë

-10%

800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

pages320
ISBN9789992731486
Shtëpia botueseDITURIA
Published year1999
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 16 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiMisto Treska