Reduced price! Govroshi View larger

Gavroshi

Viktor Hygo BUE495

New product

Përshkrim i shkurtër

Përkthyer në gjuhën Shqipe nga Frengjishtja, ka qënë simboli i cunit harrakat dhe zemër-mirë.

Gavroshi ka dy motra dhe 2 vëllezër por familja e braktis duke e nxjërrë në rrugë.

 

More details

90 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789995627799

920 Lekë

-8%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Mario Vargas Llosa (Nobelist Peruan -2010) e quan Gavroshin: “një ndër karakteret më të dashur të letërsisë botërore, megjithese luan rol shumë të vogël në novelë, sjell lumturi dhe humanizmin e humorit, dashurisë, mirësisë dhe guximit përballë shanceve ekstreme. Pastërtia e shpirtit të tij nuk dobësohet por forcohet nga varfëria, padrejtësitë dhe mungesa e banesës.”

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages107
ISBN9789995627799
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë