Po vjen babagjyshi View larger

Po vjen babagjyshi

Rovena Rrozhani BG0083

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër përmban vjersha, ngjyrosje dhe lojëra për festat e fundvitit

More details

9 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

MediaPrint
ISBN9789928081285

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Te dashur lexues te vegjel!

Kete liber te bukur qe po merrni ne dore, e ka shkruar nje shkrimtare e re. Edhe ajo ka nje vajze te vogel dhe te mrekullueshme keshtu si ju. Prandaj cdo varg e cdo poezi e ka mbrujtur me dashuri nene.

Dhe ashtu si bejne te gjitha nenat tuaja, edhe shkrimtarja e poetja Rovena Rrozhani e ka ngjyrosur cdo faqe te librit me atmosferen e dy festave te fundvitit: Kristhlindjet dhe Vitin e Ri qe na sjellin nje gezim te vecante.

Dhe per ta shprehur e per ta shtuar gezimin e ketyre festave, autorja ka sjelle per secilin nga ju nje dhurate: poezite e ketij libri.

Secili prej jush mund te zgjedhe te recitoje poezine qe i pelqen me shume. Madje, te jeni te sigurte qe jo vetem do te kenaqeni duke i recituar keto vargje, por do ta shtoni gezimin e festes dhe do te merrni edhe nje dhurate tjeter te paharruar: duartrokitjet, perqafimet dhe urimet e te gjitheve.

Ju uroj lexim te kendshem!

                                       

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages36
ISBN9789928081285
RedaktoriAdelina Mamaqi
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 9 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim