Reduced price! Administrim dhe kendim View larger

Administrim dhe kendim

Enkel Hasamataj A-006089

New product

Përshkrim i shkurtër

Një rrëfim përsa i përket gjenealogjisë së leximit, librit dhe shkrim-këndimit në përgjithësi prej lashtësisë deri në ditët e sotme.

More details

20 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Maluka
ISBN9789928260482

644 Lekë

-8%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

22 other products in the same category:

More info

Përshkrimet dhe referencat që janë përzgjedhur rrekin të analizojnë marrëdhëniet dhe debatet e larmishme midis praktikave të leximit dhe të shkrimit në letërsi dhe shkencë, dhe ndërlidhjet, pikëtakimet dhe rrjetëzimet e tyre të shumishta si drejpërdrejtë ashtu dhe tërthorazi me njëra-tjetrën, si dhe me kulturën dhe ekonominë.

Në këtë tregimtari qëmtuese konteksti shqiptar me përsiatjet filozofike dhe filologjike, që gjuha shqipe vetvetiu mbart është ndërthurur me disktutimet e ngjashme, përsa i përket këtyre përsiatjeve në shoqëritë bashkëkohore evropiane dhe më gjerë.

Gjithashtu një pjesë e rëndësishme i kushtohet rastit studimor të leximit në Shqipëri (qytetin e Tiranës kryesisht, por dhe në qytete të tjera), për të njerr në pah prirje dhe vlera, si dhe shtrëngesat që tregu i librit dhe praktikat e leximit dhe të shkrimit hasin dita ditës në vendin tonë.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages236
ISBN9789928260482
Published year2020
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1