Reduced price! Shkëndija e jetës View larger

Shkendija e jetes

Erich Maria Remarque BOT0083

New product

Përshkrim i shkurtër

509 është një i burgosur politik në një kamp gjerman përqendrimi. Për 10 vjet me radhë ka mbijetuar në kushtet më të paimagjinueshme. Gati duke vdekur, ai sërish e ndjen se fundi i luftës është afër. Nëse ai dhe mjeranët e tjerë që jetojnë nëpër baraka arrijnë të mbahen edhe pak, vuajtjet e tyre nuk do të shkojnë kot.

107 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
ISBN9879928000187
Viti i botimit2010

900 Lekë

-10%

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages508
ISBN9879928000187
Viti i botimit2010
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRobert Shvarc
RomanSagë&Histori