Reduced price! Qielli s ka preferenca View larger

Qielli s ka preferenca

Erich Maria Remarque A-006265

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani “Qielli s’ka preferenca”, i autorit me famë botërore Erich Maria Remark, është një prurje interesante e letërsisë së re, por tanimë me temë nga garat e automobilizmit, në një vdekje tragjike

More details

125 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789992748540

1 120 Lekë

-20%

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Mbështetur në thënien e fuqishme popullore se Zoti nuk ka radhë, nuk preferon askënd dhe ndërkohë i ka të gjithë bijtë e tij qeniet njerëzore, ashtu si gjithë frymorët dhe gjallesat. Por mbi këto thënie ngrihet vetë autori, me subjektin që ndërton dhe me zhvillimin e ngjarjeve.

Përshkrimi i personazheve, bota e tyre e gjerë gjer në pakufi, temporitmi, gjuha, dialogët e veçantë, intensiteti i ngjarjeve, shkëlqimi psikologjik i personazheve kryesorë etj., janë pikat më të nxehta të këtij romani.

Dhe më në fund është dashuria si një fenomen përfshirës i botës remarkiane që të nxit për të qenë i ditës, i mirinformuar, i qartë, i dashur dhe me ndjenjë. Ky është një roman krejtësisht rinor, i transferuar në kohë në vitet ’50, por i njëjtësuar në kohë me vitet 2010.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages300
ISBN9789992748540
Published year2001
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiDorina Ndoj
RomanSagë&Histori