Netet e murtajes View larger

Netet e murtajes

Orhan Pamuk A-008909

New product

Përshkrim i shkurtër

Romani më i ri i Orhan Pamukut, NETËT E MURTAJËS vjen ne shqip nga Skanderbeg Books. Duke u marrë me epideminë dhe karantinën e këtij ishulli imagjinar osman, Orhan Pamuk na rrëfen për nacionalizmin, politikën dhe romancën, për përplasjen mes Lindjes dhe Perëndimit.

More details

11094 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221667

2 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Veba Geceleri Jemi në vitin 1901.

Epidemia e murtajës ka rënë në ishullin e Mingerit. Një pasha mjek dërgohet nga sulltani të shërbejë atje, por myslimanët dhe të krishterët në ishull reagojnë shumë ndryshe ndaj masave për të frenuar sëmundjen.

Një ditë pashai gjendet i vdekur në rrugë. A është kjo një vrasje e rastësishme apo një komplot?

 

Data sheet

pages640
ISBN9789928221667
Shtëpia botueseVeba Geceleri
Published year2022
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiStefan Vuçani
RomanSagë&Histori
I ri1